Projektowanie wnętrz dla początkujących – tryb dzienny

I poziom: Projektowanie wnętrz dla początkujących do poziomu średniozaawansowanego.

• Tryb dzienny, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku.
  • Kurs w liczbie 140h dydaktycznych w postaci wykładów, warsztatów i ćwiczeń.
  • Cena 2500zł zamiast 3000zł za kurs.
  • Start: 06.12.2021.
  • Liczba dni – 14.
  • Ilość miejsc – max 10.
  • Ze względów organizacyjnych zgłoszenia na szkolenie prosimy przesyłać najpóźniej dwa tygodnie przed rozpoczęciem planowanych zajęć.
  • Warunkiem rozpoczęcia kursu jest zebranie się minimum 6 osób.
  • Nie zapewniamy laptopów podczas zajęć, uczestnik proszony jest o zabranie własnego sprzętu, na którym będzie pracował podczas kursu oraz myszki. (Sprawdź wymagania sprzętowe) Na czas szkolenia udostępniamy tylko klucze z programem.
  • Miejsce – sala szkoleniowa:
    • Poznań ul. Dąbrowskiego 79 A/11.
    • Wizyty wyznaczonych sklepach.

Zakres zajęć

1. Wprowadzenie do zawodu.
  2. Omówienie zasad kompozycji.
  3. Trendy i style we wnętrzach.
  4. Teoria koloru – zasady jego dobierania, optyczne i psychologiczne oddziaływanie barw, wpływ na proporcje pomieszczeń.
  5. Zagadnienia oświetlenia we wnętrzu – rodzaje, źródła, natężenie, barwa, oprawy.
  6. Zasady ergonomicznego projektowania wnętrz mieszkalnych – przeznaczenie wnętrza i jego charakter, normy, rozwiązania funkcjonalne.
  7. Materiałoznawstwo i elementy wykończeniowe.
  8. Podstawowe elementy budownictwa i instalacji.
  9. Zasady rysunku technicznego – zasady inwentaryzacji wnętrza, skala, nauka oznaczeń na rysunkach architektonicznych. Tworzenie rzutów, widoków, przekrojów, kładów. Czytanie rysunków.
  10. Praca z klientem – analiza potrzeb.
  11. Zarządzanie projektem – kosztorys, etapy projektu, współpraca z wykonawcami, nadzór nad realizacją.
  12. Kulisy prowadzenia firmy projektowej – podstawy przedsiębiorczości. Rejestracja działalności, wybór formy opodatkowania, prowadzenie działalności.
  13. Prawo autorskie dla projektantów.
  14. Mały marketing.
  15. Podstawy fotografii wnętrz.
  16. Tworzenie projektu w programie komputerowym. Praca projektowa w programie CAD DECOR PRO – podczas zajęć wykonamy model wnętrza, wraz z wizualizacją i dokumentacją:
    • Wymagania sprzętowe dla programu Cad Decor PRO 3.X
    • Proces instalacji.
    • Omówienie głównego menu.
    • Zasady modelowania pomieszczeń w programie.
    • Korzystanie z banków modeli zewnętrznych oraz dodawanie ich do biblioteki programu.
    • Moduł Renderingu Profesjonalnego i wizualizacja projektu
      (nakładanie i edycja tekstur, omówienie rodzajów świateł i ustawień materiałów).
    • Moduł dokumentacji technicznej i tworzenie rysunku technicznego dla projektu.
    • Prezentacja projektu przy wykorzystaniu aplikacji CAD Share-it.

Uwagi: Uczestnik powinien posiadać umiejętności posługiwania się komputerem.

Planowany terminarz kursów

I poziom – tryb dzienny